Potyczki z ortografią w Rudniku
  • 02 Maj 2018

Jeśli ktoś myśli, że ortografia jest łatwym tematem, niech zapyta o to uczestników tegorocznej- XIV edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”, który odbył się 25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Rudniku. Został on objęty patronatem Wójta Gminy Rudnik.

W tym dniu szesnaścioro uczniów z pięciu szkół podstawowych naszej gminy wzięło udział w corocznych potyczkach ortograficznych. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu dyktanda pod tytułem „ Jak nie przespać wschodu”. W drugim etapie trzeba było popisać się znajomością zasad ortograficznych, uzasadniając występowanie trudności ortograficznych w wyrazach. Po obydwu etapach komisja podsumowała wyniki, które uroczyście ogłosił Dyrektor SP w Rudniku Pan Mariusz Kaleta. I miejsce zajął Bruno Lassak z Szonowic, na II miejscu uplasowała się Agata Zeman również z Szonowic, natomiast III miejsce zajęła Oliwia Pendziałek ze szkoły w Gamowie. Uczniowie Ci wykazali się imponującą wiedzą w tym zakresie, co pozwala mieć nadzieję, że inni pójdą za tym przykładem i w przyszłym roku rywalizacja będzie bardziej zacięta.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcom wręczono nagrody w postaci rozwijających gier planszowych. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej, piętnastej edycji Konkursu.

Organizator- Koryna Marcinkowska,

nauczyciel języka polskiego w SP w Rudniku