W roku szkolnym 2026/2027 uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego z matematyki.
Projekt opierał się rozwiązaniu standaryzowanych trzech testów tzw. „Sesje z plusem”:
- na wejście - diagnoza wstępna na początku roku szkolnego;
- w połowie i na koniec roku szkolnego - sprawdzające postępy uczniów przez cały okres nauki.
„Sesje z plusem” to wygodne i praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów szkoły podstawowej z zakresu matematyki oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego. Projekt daje możliwość przygotowania raportów cyklicznych, zawierające analizę wyników oraz wyniki uczniów na tle rezultatów szkolnych i ogólnopolskich.