DACHL
  • 27 Kwiecień 2018

VII Rejonowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL

Zwycięzcą tegorocznego konkursu  organizowanego w naszej szkole była uczennica Szkoły Podstawowej w Tworkowie Natalie Grüner, drugie miejsce zdobył Łukasz Buba, również z Tworkowa. Natomiast miejsce III zdobyła Paulina Nosol z Szonowic.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie siedmiu szkół . Spośród naszych uczniów dużą wiedzą wykazał się Robert Kmoch, udało mu się zdobyć 5 miejsce. Za co serdecznie gratulujemy. Pozostali uczestnicy to Aleksander Pawlik, Martyna Grygutis oraz Sandra Kowacz. Organizatorem konkursu była pani Edyta Starostka nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Rudnik pan Aloizy Pieruszka, Starosta Powiatu pan Ryszard Winiarski oraz Prezydent Miasta Racibórz pan Mirosław Lenk. Patronat medialny objęło Radio Mittendrin, którego redaktor naczelny pani Anita Pendziałek również zasiadła w komisji konkursowej. Sponsorem nagród był Goethe- Instytutu w Krakowie, Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej z Opola w ramach współpracy Bilingua i działalności naszego Klubu Odkrywców Niemieckiego. Udało nam się również pozyskać nagrody z niemieckich wydawnictw. Tradycyjnie każdy z uczestników otrzymał nagrodę w zależności od miejsca które zdobył.