Spektakl profilaktyczny
  • 07 Marzec 2020
Samotny, bo niekochany” W ramach swoich zajęć dodatkowych, prowadzonych przez pedagoga szkolnego, uczniowie klas IV-VII przygotowali wzruszający spektakl profilaktyczny o wymownym tytule „Samotny, bo niekochany”, który przedstawili swoim kolegom i koleżankom 5 marca 2020r. Główny bohater widowiska to chłopiec w wieku szkolnym, który dorasta w otoczeniu zapracowanych rodziców, zabieganej i zajętej sobą siostry, kolegów, dla których liczą się jedynie wartościowe „gadżety”. Uczniowie, wcielając się w rolę bohaterów tej smutnej historii, kończącej się jednak „happy endem”, chcieli pokazać z jakimi trudnościami borykają się często młodzi ludzie, jak bardzo czują się czasem samotni, opuszczeni i niekochani. „Samotny, bo niekochany” to opowieść przede wszystkim o tym, że w życiu nie pieniądze są najważniejsze, ale miłość, życzliwość, obecność osób bliskich i rozmowa z nimi.