Zaproszenie dla rodziców
  • 01 Marzec 2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z pedagogami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 12 marca 2020r. o godz. 17.00 na świetlicy szkolnej.

Temat spotkania to

„Budowanie poczucia wartości u dzieci i młodzieży w kontekście współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych”.

Żyjemy dzisiaj w rzeczywistości, która z każdej strony atakuje nas ogromną ilością bodźców, informacji, pokus. Na ich wpływ szczególnie podatne jest dziecko, które niczym gąbka chłonie to wszystko co na niego oddziałuje.
W myśl zasady,  że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, musimy pomóc dzieciom odnaleźć się w tych trudnych dla nich sytuacjach.

Czasem jeden gest, wyciągnięcie pomocnej dłoni, szczera rozmowa, może zaradzić problemowi i zapobiec nieszczęściu.