Dzień Kapelusza!
  • 26 Listopad 2017

Z okazji św. Katarzyny (25 listopada) - patronki naszego kościoła i parafii, organizujemy na Jej cześć Dzień Kapelusza!

Wszystkie dziewczyny, panie przychodzą do szkoły w kapeluszu. To bardzo stara tradycja rozpowszechniona szczególnie na zachodzie Europy (Francja, Niemcy Belgia) gdzie św. Katarzyna była szczególnie czczona. Św. Katarzyna jest patronką między innymi: jednego z najstarszych uniwersytetów - Paryskiej Sorbony.

Za patronkę obrali ją sobie filozofowie, studenci, uczniowie, nauczyciele a także krawcowe i modystki (właśnie panie tworzące kapelusze). Atrybutem św. Katarzyny jest koło, gałązka palmowa, księga.

Z tej okazji składamy wszystkim Katarzynom, Kasiom, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. laugh