Elektrośmieci
  • 12 Grudzień 2019

Bardzo dziękuję rodzicom, uczniom, mieszkańcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy wsparli naszą kolejną akcję: „Moje miasto bez elektrośmieci”.
Dziś otrzymaliśmy raport zwrotny z zakładu przetwarzania ZSEE, który odebrał od nas elektrośmieci. Według tego raportu zebraliśmy tym razem 1880 kg niebezpiecznego
i szkodliwego sprzętu. Za zebrane elektrośmieci otrzymamy punkty oświatowe, które będziemy mogli zamienić na sprzęt i pomoce dla szkoły.
Do tej pory w naszej szkole odbyło się siedem wielkich zbiórek w czasie których zebraliśmy prawie 10 ton elektrośmieci.
Jest to ogromna ilość niebezpiecznego, szkodliwego
i zbędnego sprzętu, który trafia do zakładu odzysku surowców a następnie do przetwarzania i ponownego wykorzystania.
Dzięki takim akcjom chronimy środowisko, sprzątamy nasze otoczenie, uzyskujemy wolne miejsce w domu i najważniejsze: wspomagamy szkołę i dajemy lepsze warunki do nauki i rozwoju naszym dzieciom.
Dziękuję również bardzo serdecznie pracownikom Urzędu Gminy, za przyłączenie się do naszej zbiórki i oddanie na rzecz szkoły zużytego sprzętu elektronicznego. Masa przekazanego przez Urząd Gminy sprzętu to 720 kg.
Razem możemy wiele.
Koordynator akcji Krystyna Rudek-Kampka.