Kiermasz świąteczny
  • 08 Grudzień 2019

Spotkanie z Tradycją,czyli szkolne jasełka

Powszechnie wiadomo, że przywiązanie do dawnych zwyczajów jest nieodzownym elementem łączącym kolejne pokolenia. Nawiązaniem do pięknej tradycji Świąt Bożego Narodzenia były tegoroczne jasełka przedstawione 8.12. bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Rudniku.

Uczniowie działający w szkolnym kole teatralnym „Tik- Tak” oraz wolontariusze szkolnego koła Caritas dostarczyli wspaniałych wrażeń  licznie przybyłym na świąteczny kiermasz gościom.

Przypomnieliśmy sobie o zwyczajach wigilijnych, pielęgnowanych  od wieków w naszych domach i obejrzeliśmy sceny ukazujące okoliczności narodzin Dzieciątka Jezus. Wszystko to odbywało się w pięknej scenerii i oprawie muzycznej (kolędy w wykonaniu aktorów).

Opiekę nad całym przedsięwzięciem sprawowały panie: Daniela Stiebler, Bożena Walaszek i Koryna Marcinkowska.  W roli operatora sprzętu nagłaśniającego zadebiutował Bartek z klasy VI.

Spotkanie uświetnili również uczniowie klasy I i II wykonując kolędy w języku niemieckim.

Uczniów tych przygotowała pani Aniela Niziołek.