Prawa dziecka
  • 04 Grudzień 2019

Mamy Prawo Do Swych Praw

„Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi,
tak ludźmi są a nie lalkami,
można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam,
przemówmy do serca, odczują nas.
Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć,
które my posiadamy.”

Janusz Korczak

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dlatego z tej okazji odbył się w naszej szkole apel na temat praw wszystkich dzieci. Prowadzący spotkanie uczniowie Samorządu Uczniowskiego przypomnieli nam o najważniejszych kwestiach związanych z przepisami prawa, m.in. Konwencji o Prawach Dziecka. Prawa wymienione w Konwencji mają wszystkie dzieci, bez wyjątku, bez względu na to kim są, gdzie mieszkają, czym zajmują się ich rodzice, jakim mówią językiem, jaką wyznają religię, jaka jest ich kultura, czy są w pełni sprawni, czy też nie, bogaci czy biedni. Ważne informacje o sprawach istotnych dla dzieci przeplatane były wierszem i piosenką w wykonaniu uczniów klas I-IV oraz kl. VII .