Konkurs wiedzy o Polsce
  • 28 Listopad 2019

Już po raz czternasty odbył się konkurs ,,Jestem Europejczykiem”organizowany przez panią I. Kurzywilk i panią S. Przybyła w SP w Rudniku. Uczniowie klas II, III i IV ze szkół gminy Rudnik spotkali się 21 listopada, aby wziąć udział w edycji pt. ,,Znam swój kraj Polskę''.

Na początku dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie rozrywki umysłowe dotyczące naszej ojczyzny. Wykazały się duża pomysłowością w układaniu krótkich zagadek, trafnych pytań do krzyżówek oraz wymyślaniu i rysowaniu rebusów.

W drugiej części konkursu dwuosobowe zespoły rozwiązywały testy dostosowane do wieku uczestników. Zmierzyły się z zadaniami  mającymi sprawdzić ogólną wiedzę o państwie polskim. W testach znalazły się pytania o początki kraju, jego symbole narodowe, położenie i rodzaje krajobrazów, główne miasta, zabytki, postacie historyczne i słynnych Polaków. Należało też  znać daty świąt obchodzonych w Polsce i tradycje z nimi związane oraz rośliny i zwierzęta chronione. Uczniowie chętnie uzupełniali zdania, wykreślali hasła, rozwiązywali krzyżówki, podpisywali obrazki, a także układali i przyklejali puzzle.

Komisja podliczyła punkty i wyłoniła zwycięzców:

klasy II –     miejsce 1. ZSP z Brzeźnicy

miejsce 2. SP z Grzegorzowic

miejsce 3. SP z Rudnika

klasy III –    miejsce 1.  SP z Grzegorzowic

miejsce 2. SP z Rudnika

miejsce 3. ZSP z Brzeźnicy

klasy IV –   miejsce 1. SP z Rudnika

miejsce 2. ZSP z Brzeźnicy

miejsce 3. SP z Grzegorzowic

Organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom nagrody, pozyskane ze środków szkolnych i od sponsorów. Dziękują wszystkim uczestnikom za udział oraz opiekunom za ich wspaniałe przygotowanie.