• 01 Listopad 2019

Spotkanie z poezją w Rudniku

O tym, że jesienna aura sprzyja poezji, mogliśmy się przekonać 23 października bieżącego roku. Wtedy to w Szkole Podstawowej w Rudniku już po raz piąty spotkali się miłośnicy szeroko rozumianej poezji, by przystąpić do zmagań w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poetycka Złota Jesień”.

Tegoroczne zmagania zorganizowano pod hasłem „W srebrnych nitkach babiego lata”.

Do konkursu przystąpiło 19 uczestników z pięciu szkół podstawowych naszej gminy. Zadaniem ich było przygotowanie utworu poetyckiego przedstawiającego historyjkę o jesiennej tematyce.

Występy naszych artystów odbywały się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII. Tematyka wierszy była nieco refleksyjna dla tak młodych wykonawców. Jednak okazało się, że wspaniale wywiązali się ze swego zadania i dostarczyli słuchaczom wielu wrażeń.

Po krótkiej naradzie komisja konkursowa zadecydowała o wyróżnieniu trzech osób z każdej kategorii, które zajęły w kolejności:

• W kategorii klas IV - VI:

I miejsce - Patryk Bulak (Szonowice)
II miejsce - Julia Koczy (Rudnik)
III miejsce - Magdalena Gembalczyk (Rudnik)

• W kategorii klas VII - VIII:

I miejsce - Maja Gembalczyk (Rudnik)
II miejsce - Jakub Jurecki (Grzegorzowice)
III miejsce - Marta Passia (Szonowice)

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz dyplomy, a wyróżnionym uczniom Pani Dyrektor Aleksandra Woźniak wręczyła nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Konkursu i zapraszamy za rok.
Opracowała: Koryna Marcinkowska