Lekcja misyjna
  • 30 Pazdziernik 2019

W ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym uczniowie klas III, IV i V odwiedzili siostry Służebnice Ducha Świętego w Klasztorze Annuntiata w Raciborzu.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych historii Siostry Anny, która przez wiele lat pracowała na misjach m.in. w Brazylii i we Włoszech. W trakcie zwiedzania klasztoru uczniowie mogli zobaczyć jak wypiekane są komuniakty. Był również czas na krótką modlitwę w kaplicy klasztornej. Bardzo ciekawe okazało się odwiedzenie muzeum misyjnego, w którym znajduje się wiele przedmiotów  przywiezionych z krajów misyjnych. Na zakończenie wyświetlony został film o pracy misjonarzy na różnych kontynentach oraz o życiu tamtejszych ludzi. Wyjazd został zorganizowany przez panią Stiebler.