Święty Mikołaj na Kresy
  • 28 Pazdziernik 2019

Szkolne Koło Caritas oraz Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Rudniku zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w akcji charytatywnej Święty Mikołaj na Kresy

Stowarzyszenie Patriotyczne” Kresy” w Częstochowie organizuje akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegać będzie na zbiórce artykułów żywnościowych, szkolnych i słodyczy. Dary są przekazywane dzieciom bezpośrednio w polskich szkołach na Wileńszczyźnie przez zaangażowane osoby w akcji. W tym roku, pragniemy powiększyć akcję Świętego Mikołaja przekazując dary nie tylko na Wileńszczyźnie, ale również dla polskich dzieci mieszkających na Kresach, m.in. w Grodnie (Białoruś) i polskich dzieci mieszkających we Lwowie i w Stanisławowie (Ukraina).

Przekazane maskotki oraz przybory muszą być nowe, natomiast żywność posiadać ważny termin przydatności do spożycia.

Zbiórka potrwa do 5  listopada 2019r. (czwartek) !!!
Wszystkie rzeczy prosimy składać do kartonowego pudełka znajdującego się na parapecie okna na parterze budynku (przy gabinecie pani dyrektor).