Projekt edukacyjny
  • 07 Kwiecień 2018

"Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglojęzycznych" - taki tytuł nosił projekt edukacyjny przygotowany przez uczniów klasy 2 i 3 gimnazjum dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

12 grudnia 2017 odbyła się jego prezentacja, w której uczniowie dowiedzieli się jak Brytyjczycy i Amerykanie przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia oraz w jaki sposób je spędzają. Gimnazjaliści przedstawili informacje na temat popularnych świątecznych ozdób, potraw, prezentów i piosenek. Kilka z nich mieli okazję zaśpiewać w formie karaoke. Prezentacji towarzyszyła wystawa przedmiotów związanych ze Świętami. Na koniec odbył się quiz sprawdzający wiedzę. Uczniowie odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące prezentacji i otrzymali nagrody - korzenne pierniczki (gingerbread) oraz popularne biało-czerwone lizaki (candy cane). Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów zaangażowanych w przygotowanie słodkości!

Projekt przygotowali uczniowie: Jennifer Czapek, Gabriela Niemiec, Konstancja Pal, Benjamin Korycki, Jakub Maleńczak oraz Magdalena Stach pod opieką Kariny Puls.