Jestem bezpieczny
  • 03 Pazdziernik 2019

W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły w dniu 3 października 2019 r. odbyło się spotkanie z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się o odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeniach związanych z cyberprzemocą i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, takich jak: Facebook, Instagram itp. Przypomniano także uczniom zasady bezpiecznego zachowania we wzajemnych relacjach w życiu codziennym. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna jaką zdobyli uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej, znajdzie zastosowanie w praktyce.