Październikowa innowacja pedagogiczna w świetlicy szkolnej
  • 21 Pazdziernik 2024

W ramach innowacji pedagogicznej "Siedem miesięcy z moją małą ojczyzną", nauczycielki świetlicy p. K.Pawlik i p. S. Przybyła przeprowadziły cykl zajęć poświęconych legendom

i opowieściom związanych z miejscowościami gminy Rudnik. Dzieciom najbardziej spodobały się historie o Szarej Damie, sławikowskich maszkarach i złym rudnickim duchu. W nawiązaniu do tematu wychowawczynie zorganizowały pokaz pracy charakteryzatora. Z każdej klasy wylosowano po jednej osobie, aby zademonstrować, w jaki sposób można kogoś postarzyć, upiększyć lub skaleczyć przy pomocy specjalnych farb, wosków i kosmetyków.

Podsumowaniem pażdziernikowych spotkań z naszą małą ojczyzną był konkurs plastyczny pt. "Tajemnicze postacie z rudnickich legend i opowieści". Efektem pracy uczniów są interesujące rysunki przedstawiające bohaterów poznanych opowieści. Ciekawe i straszne postacie można obejrzeć na świetlicowej gazetce ściennej na korytarzu. Cykl zajęć został zakończony 21 października rozdaniem nagród rzeczowych i dyplomów zwycięzcom konkursu: Karolinie S., Marcie Ż., Emmie Ch.i Julii M.

Październikowa innowacja przypadła wszystkim uczestnikom do gustu i dostarczyła im dużo informacji i wrażeń.