DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU W RUDNIKU.
  • 11 Pazdziernik 2024
Dnia 10 października obchodzony jest „Światowy Dzień Drzewa”. Przedszkolaki z Rudnika świętowały w czwartek w grupie Maluszków i w piątek w grupie Starszaków.
Święto to jest okazją do zapoznania dzieci z rolą drzew w świecie przyrody, jak również uświadomienie znaczenia drzew dla człowieka. Dzieci podczas zajęć poznały różne gatunki drzew liściastych oraz iglastych, dowiedziały się również, jak nazywają się poszczególne części drzew, segregowały, przeliczały liście oraz wykorzystywały „dary” drzew podczas różnorodnych zabaw sprawnościowych.
Na zakończenie zajęć, Starszaki miały możliwość przejścia po naturalnej ścieżce sensorycznej, natomiast Maluszki na podwórku przytuliły wybrane przez siebie drzewko.