Bądźmy bezpieczni w wakacje!
  • 20 Czerwiec 2024

Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, jak poruszać się po drogach rowerem, co robić, gdy zaczepia nieznajomy? Na te i inne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa uczniów kończących rok szkolny zwracał uwagę pan Grzegorz Antkowiak, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjant, w trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas letniego wypoczynku, spotkał się z uczniami naszej szkoły, aby przypomnieć im o bezpiecznym wakacyjnym wypoczynku.
Pan dzielnicowy omówił niebezpieczeństwa na jakie narażone są dzieci podczas wakacji. Przedstawił nam podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg, którymi dzieci często się przemieszczają np. na boisko, plac zabaw. Zwracał uwagę jak należy się zachowywać na drodze i do jakich przepisów musimy się stosować poruszając się na rowerze, rolkach, czy też hulajnogach.

Niemal każde dziecko lubi spędzać lato nad wodą, dlatego też Pan policjant przekazał uczniom cenne rady, które mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa nad morzem, jeziorami czy na basenie.

Dzielnicowy zwrócił także uwagę dzieci na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych.

Na koniec życzył wszystkim udanych, a przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI.

My również dołączamy się do tych życzeń!