OSWOIĆ GEOMETRIĘ
  • 19 Czerwiec 2024

Geometria dla wielu uczniów stanowi nie lada wyzwanie. Szczególnie podczas pierwszego zetknięcia się z tym działem matematyki. Dlatego tak ważne jest korzystanie z pomocy umożliwiających kształtowanie wyobraźni geometrycznej, której bardzo często brakuje uczniom u progu nauki matematyki. Zajęcia organizowane w ramach innowacji „Oswoić geometrię” miały na celu poprawę tego stanu rzeczy.

Podczas realizacji podstawy programowej materiału z geometrii w klasach IV i V wprowadzanie wszystkich ważniejszych treści z geometrii było urozmaicone dzięki stosowaniu metod aktywizujących oraz wykorzystaniu wielu pomocy dydaktycznych takich jak punktowce, geoplany, geostixy, tangramy czy zestawy do budowy figur przestrzennych. Zabawowy charakter zajęć wzbudzał pozytywne emocje, wzmocnił motywację i pamięć uczniów i pomógł oswoić uczniów z zagadnieniami geometrycznymi, które będą poznawać dokładniej w kolejnych latach nauki matematyki.