„Moja wymarzona podróż”
  • 14 Czerwiec 2024

Nasza podróż „dookoła świata” dobiegła końca. W ciągu kilku miesięcy odwiedziliśmy kraje Europy, Ameryki Północnej i Afryki. Uczniowie klas 1 – 3 mieli okazję zapoznać się z bogactwem flory i fauny, kulturą, tradycjami i zwyczajami, muzyką, zabawami dzieci, charakterystycznymi strojami czy kulinariami takich krajów, jak Japonia, Włochy, Francja, Szwajcaria, Meksyk oraz krajami Afryki. Dzieci aktywnie brały udział w warsztatach kulinarnych i chętnie piekły pizzę, przygotowywały owoce i pieczywo do czekoladowego i serowego fondue czy sałatkę do tortilli. Smakowały sushi oraz sos guacamole z awokado z tacosami co też bardzo im zasmakowało. Rarytasów było o wiele więcej, a ze słodkości spróbowały naturalnych owoców palmy – daktyli. Atrakcją dla dzieci okazała się też możliwość przymierzenia charakterystycznych strojów danego państwa jak kimona, kapeluszy czy bajecznie kolorowych szat afrykańskich i poncha meksykańskiego. Każdy miał okazję coś dla siebie znaleźć, a to co uczniom się najbardziej spodobało i zapadło w pamięci mieli możliwość utrwalić i pokazać w konkursie plastycznym pt. „Moja wymarzona podróż”.