RODZINNY FESTYN SZKOLNO-PARAFIALNY
  • 10 Czerwiec 2024

W sobotę, 8 czerwca cała społeczność naszej szkoły i przedszkola spotkała się na dorocznym rodzinnym festynie szkolno-parafialnym. W tym roku okazja była szczególna: oprócz Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca świętowaliśmy 50 urodziny księdza Proboszcza.

Przedszkolaki i uczniowie szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali występy, które umiliły wszystkim czas, a rodzice i dziadkowie mieli okazję podziwiać talent i zaangażowanie swoich pociech.

Na dzieci czekało wiele atrakcji: zjeżdżalnie-dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, balonikowe zwierzaki. Atrakcją był również wóz strażacki – dzieci mogły się zapoznać z jego budową, wyposażeniem i działaniem.

Również Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku zaprosiła uczestników do zwiedzania wystaw czasowych w Izbie Tradycji.

Ksiądz Proboszcz ugościł wszystkich urodzinową kawą i tradycyjnym śląskim kołoczem

Można było skosztować specjałów z grilla, naleśników, smażonych ziemniaków, a dla dzieci nie zabrakło popcornu, waty cukrowej i lodów.

Za cegiełki na rzecz ZSP i parafii można było wylosować wiele ciekawych nagród.

Festyn był okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie sąsiadów i znajomych.

Po zakończeniu oficjalnej części festynu, wszyscy chętni bawili się przy muzyce, którą dobierał i odtwarzał dla nas DJ Tobi.

Festyn został zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku, Radę Parafialną i Parafialny Zespół Caritas.