Wycieczka do Wieliczki i Krakowa
  • 03 Czerwiec 2024

W dniach 27-28 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

Pierwszego dnia odwiedzili zabytkową kopalnię soli w Wieliczce, a także dzięki wizycie w muzeum „Rynek Podziemny” poznali najstarsze dzieje krakowskiego rynku. Nie zabrakło czasu na zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza.
Drugi dzień to również spotkania z historią i sztuką, a więc dziedziniec Zamku Królewskiego i zwiedzanie Katedry Wawelskiej wraz z wejściem na wieżę z Dzwonem Zygmunt oraz odwiedzeniem krypty katedry z grobami wielkich Polaków, a także spacer Traktem Królewskim do Rynku i wizyta w bazylice Mariackiej, w której uczniowie podziwiali jedno z najwybitniejszych dzieł późnogotyckiej sztuki rzeźbiarskiej w Europie - ołtarz Wita Stwosza.

Atmosferę tego pięknego, starego i pełnego turystów miasta można było też poczuć przechodząc przez Sukiennice oraz spacerując ulicą Floriańską, gdzie mieścił się m. in. dom Jana Matejki.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na Kopcu Kościuszki, z którego rozciągał się piękny widok na Kraków i okolicę. Uczniowie wrócili do domu nieco zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki.