SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK
  • 27 Maj 2024

W poniedziałek 20 maja 2024 roku gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia, panią Magdalenę Kopel. Pani dietetyk spotkała się z uczniami klas młodszych oraz klas IV-VIII. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Dzieci dowiedziały się także jak duże znaczenie ma picie wody, zdrowy sen oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Zwróciła także uwagę na łączenie elementów zdrowego odżywiania z aktywnością sportową.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, zadawali pytania i wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Wcześniej pani dietetyk spotkała się także z rodzicami dzieci przedszkolnych i szkolnych. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Jak mówiła prowadząca, tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się dobrą formą i zdrowiem.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za spotkanie i za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.