Poznajemy pracę pszczelarza. Zajęcia edukacyjne w rudnickim przedszkolu.
  • 24 Maj 2024
W dniu 24 maja zaprosiliśmy do naszego przedszkola Państwa Anitę i Damiana Stuchły, rodziców Adasia, aby zaprezentowali przedszkolakom zawód pszczelarza. Było to kolejne spotkanie w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji „Kim będę w przyszłości?- Przedszkolak w świecie zawodów”.
 Dzieci miały okazję do poznania przedmiotów, które są niezbędne do wykonywania zawodu pszczelarza. Były to między innymi podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, małe urządzenie, dzięki któremu można sprawdzić ilość wody w miodzie. Państwo Stuchły  bardzo ciekawie opowiadali o swojej pasji. Dzieci obserwowały również rój pracowitych pszczół, przyniesiony w specjalnej skrzyneczce, trutnia, oglądały ul, poznając jego ważniejsze elementy,  plastry miodu, pyłek pszczeli i kit pszczeli.
Pszczelarze zwrócili także uwagę na niebezpieczeństwo, które może grozić w kontakcie z pszczołami. Dlatego też pszczelarze zakładają przed pracą w pasiece strój będący ich ochroną. Na spotkaniu w przedszkolu była możliwość przymierzenia przez chętne dzieci takiego właśnie stroju lub samego kapelusza pszczelarza.
Na zakończenie zajęć każdy mógł spróbować pysznego miodu rzepakowego, pochodzącego z pasieki naszych Gości.
Serdecznie dziękujemy Pani Anicie i Panu Damianowi za poświęcony  czas i taki ogrom wiadomości na temat pracy pszczelarzy.