Konkurs geograficzny
  • 25 Maj 2024

W dniu 24 maja br. w czasie szkolnego apelu został rozstrzygnięty konkurs geograficzny "Jak Polska dłuuuuga i szeeeeroka". Zadanie konkursowe polegało na odnalezieniu nazw miast lub wsi znajdujących się na terenie Polski, o jak największej liczbie liter (regulamin nie dopuszczał nazw dzielnic, osiedli, osad, przysiółków itp.). Dodatkowo, aby zwiększyć stopień trudności, trzeba było określić położenie administracyjne miejscowości tzn. powiat i województwo. Należało znaleźć trzy takie nazwy jednowyrazowe i trzy wielowyrazowe - za każdą literkę uczestnik otrzymywał 1 punkt.  Po analizie dokonanej przez organizatora okazało się, że największą liczbę punktów uzyskali następujący uczniowie:

1. Jerzy Otlik 146pkt.

2. Jacek Fiołka 135pkt.

2. Nadia Grygutis 128pkt.

Kolejne miejsca zajęli Zuzanna Fiegel i Filip Nachlik. Uczestnikom wręczono bony podarunkowe, upominki oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy sponsorom - Radzie Rodziców ZSP i wydawnictwu Nowa Era. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali również cząstkowe oceny celujące i bardzo dobre z geografii.