11 GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW
  • 24 Maj 2024

W dniu 23.05.24r. odbyła się w naszej szkole kolejna już Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Dla najmłodszych jest to prawdziwe sportowe święto. W spartakiadzie udział wzięły wszystkie przedszkola z naszej gminy tj. przedszkole z Gamowa, Brzeźnicy, Grzegorzowic, Szonowic i Rudnika. Łącznie to prawie 170 uczestników. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Rudnik – pan Piotr Rybka. Do pomocy przy organizacji imprezy włączyli się aktywnie uczniowie klasy VI, VII oraz VIII naszej szkoły. Imprezę przygotowały P. Bożena Walaszek i p. Karina Sekuła.

Spartakiada przedszkolaków ma zawsze uroczysty charakter i jest dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, które na długo pozostaje w ich pamięci. Wprowadzenie przedszkolaków z poszczególnych przedszkoli, wniesienie i wciągnięcie fagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza olimpijskiego sprawia, że nasza spartakiada ma niezwykle wzniosły charakter. Ogromne wrażenie, jak co roku, sprawia również odśpiewanie przez wszystkich uczestników hymnu spartakiady.

Po uroczystym otwarciu, rozpoczęła się sportowa rywalizacja, w której z wielkim zaangażowaniem, poświęceniem i uśmiechem na twarzy wystartowali nasi najważniejsi goście.  Sportowe konkurencje zostały dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

W przerwie zawodów, by zregenerować swoje siły, dzieci otrzymały słodki poczęstunek i napoje. Było dużo radości, uśmiechu i przede wszystkim wesołej zabawy. Dzieci bawiły się wspaniale wśród zagrzewających ich do walki okrzyków kibiców, w prawdziwie sportowej atmosferze.

Celem organizacji spartakiady jest m. in. propagowanie już wśród najmłodszych dzieci aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, rozwijanie wrodzonych predyspozycji i sportowych zainteresowań, nauka reguł zdrowego współzawodnictwa, szacunku i tolerancji, pokazanie możliwości czerpania radości z życia poprzez udział w zabawach sportowych, oraz integracja dzieci z terenu Gminy Rudnik. Rywalizacja sportowa uczy, że konsekwencja w dążeniu do celu jest ważniejsza od szybkości, co dla tych młodych ludzi jest cenną lekcją na przyszłość.

Na zakończenie każde z przedszkoli otrzymało nagrodę i podziękowania za wspaniałą zabawę, a małym sportowcom, jak na prawdziwej spartakiadzie przystało, wręczono medale za wzorową sportową postawę.

Dla wszystkich dzieci, także rodziców, nauczycieli był to z pewnością dzień pełen przygód i niezapomnianych wrażeń.

FOTO: Karina Puls