Wizyta klas 1-3 w Remizie Strażackiej
  • 20 Maj 2024

W piątek 17 maja klasy 1-3 wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej znajdującej się w Rudniku, na spotkanie ze strażakiem. Pan Michał Mrowiec zaprezentował uczniom wóz strażacki oraz w bardzo interesujący sposób opowiedział i pokazał sprzęt strażacki. Oprócz tego dzieci dowiedziały się jak ratuje się osobę poszkodowaną oraz przy pomocy uczniów, którzy są młodymi strażakami Pan Michał zaprezentował jak przebiega wezwanie do akcji ratowniczej. Uczniowie zwiedzili też straż, a następnie udali się na mały poczęstunek, przygotowany przez Pana Michała. Na zakończenie tego spotkania, w podziękowaniu za trudną służbę, uczniowie wręczyli strażakowi dyplom dla strażnika lasów, przygotowane laurki (które wzięły udział w ogólnopolskiej akcji w podziękowaniu dla Strażników Lasów),oraz piękne prezenty zrobione z koralików. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za niezwykle wartościową lekcje pełna wrażeń!