Piłkarki z Rudnika zostały Wicemistrzyniami Śląska w Pucharze Tymbarku
  • 14 Maj 2024

Finał Pucharu Tymbarku w województwie Śląskim odbył się w dniach 8-10 maja na boiskach kompleksu sportowego MOSiR Sosnowiec. Ogromne emocje towarzyszyły zmaganiom dziewcząt w kategorii U10. O spełnienie marzeń i wyjazd  na ogólnopolski finał walczyło 19 drużyn w tym drużyna dziewcząt Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rudniku.

Rywalizacja w fazie grupowej była bardzo zacięta, a do półfinału mogła awansować tylko jedna drużyna. W pełnych emocji meczach grupowych triumfowały piłkarki z Rudnika

Wyniki fazy grupowej:

SP Rudnik - SP Garnek  6:3

SP Rudnik - Akademia Soward  6:1

SP Rudnik - SP Woźniki  9:3

SP Rudnik - SP Kotulin 13:2

Dzięki tym wynikom drużyna z Rudnika uzyskała kwalifikacje do półfinału, w którym pokonała zespół SP15 Katowice 10:1 i tym samym awansowała do finału. W finale spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny SP Rudnik i SP 17 Chorzów. A mecz finałowy  był naprawdę niesamowity, wielka walka i wspaniale emocje. Dziewczyny z Rudnika dzielnie walczyły do ostatniego gwizdka.

Ostatecznie to SP 17 Chorzów pokonał drużynę z Rudnika 4:3

Najlepszą snajperką została Paulina Bujak, która w całym turnieju zdobyła aż 32 bramki.

Trenerka Bożena Walaszek nie kryła łez wzruszenia  - To niezapomniane uczucie prowadzić taką drużynę i trzy razy z rzędu stanąć z dziewczynami na podium wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku.

Piękną sportową historię piszą piłkarki z Rudnika, które w 2022r w kategorii U8 zajęły I miejsce, a w roku 2023 w kategorii U10 - III miejsce.

Skład drużyny - Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Liliana Płaszewska, Martyna Stuchły, Amelia Bury, Dorota Gorus, trenerka Bożena Walaszek