Der Globus
  • 10 Maj 2024

9 maja o godzinie 10.00 Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu  już po raz szesnasty odbył się konkurs entuzjastów języka niemieckiego z województwa śląskiego, a w tym roku również z województwa opolskiego. Konkurs międzywojewódzki organizowany przez SP18 dla uczniów klas szóstych jak co roku był znakomitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz zdobycia cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu przez dyrektora szkoły uczestnicy rozpoczęli pracę z arkuszem konkursowym.

Po rywalizacji konkursowej, na uczestników oraz ich opiekunów czekały atrakcje w mieszczącym się na terenie szkoły Centrum Nauki „Sowa”, czyli strefie odkrywania wyobraźni i aktywności.

O godzinie 13.00 uczestnicy wraz z opiekunami ponownie zgromadzili się w auli SP18 aby poznać wyniki konkursu:

Nasza uczennica Clara Chruściel zdobyła IV miejsce czego jej serdecznie gratulujemy.