KONSTUTUCJA 3 MAJA
  • 30 Kwiecień 2024
Dnia 26.04.2024 r. w naszej szkole odbył się apel rocznicowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791roku.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie klas siódmej,piątej i ósmej przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt."Trzeci Maj-wielkie święto Polaków" .Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono wybrane okoliczności, postaci i treści tego historycznego  dokumentu, drugiego na świecie i pierwszego w Europie. Nie zabrakło także odświętnych strojów ,szacunku dla symboli narodowych i dokonań przodków.Ponadto  w treści przedstawienia zwrócono uwagę na współczesne treści patriotyczne i obywatelskie .Dziękujemy wszystkim uczniom za ciekawy występ i zaangażowanie .