TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
  • 30 Kwiecień 2024

W dniu 25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Na początku zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z ruchu drogowego, w zakres którego wchodziły ogólne przepisy dotyczące kierujących jednośladami oraz określanie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Następnie wykazywali swoje umiejętności w jeździe po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód. Podczas turnieju oceniana była również wiedza i umiejętności  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz zespół startujący w grupie starszej, który zajął II miejsce ustępując tylko dwoma punktami drużynie gospodarzy. W skład drużyny wchodzili uczniowie klasy siódmej: Jacek Fiołka, Aron Gajda, Damian Banik i Xavier Cypak (rezerwowy).