Dzień Ziemi w Przedszkolu w Szonowicach.
  • 22 Kwiecień 2024

22 kwietnia przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to święto na cześć naszej planety. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Przedszkolaki w tym dniu utrwaliły wiadomości jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkają planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Dzieci obiecały dbać o najbliższe środowisko, w którym żyją i postanowiły zostać Małymi Ekologami.