Dzień Pingwina w Przedszkolu w Szonowicach.
  • 25 Kwiecień 2024

W czwartek 25 kwietnia przedszkolaki z Szonowic odwiedziła pani Mariola Brachman z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku. Pani Mariola opowiedziała dzieciom o życiu i zwyczajach pingwinów, które m. in. z powodu zmian klimatycznych zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych. Tego dnia dzieci dowiedziały się sporo ciekawostek  o pingwinach, wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, ich wygląd. Dowiedziały się także w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą oraz, że są ptakami, które nie latają. Przedszkolaki porównywały swój wzrost do pingwina i wcielały się w postać pingwina podczas zabawy ruchowej i zręcznościowej. Wykonały pracę plastyczną kolorując obrazek przedstawiający pingwinka. To był ciekawy i pełen atrakcji dzień.