WIZYTA ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO U RUDNICKICH PRZEDSZKOLAKÓW
  • 27 Marzec 2024
„Nasz Szaraczek Zając przykicał w Wielkanoc,
długie uszka, uszka miał i koszyczek pełen jaj…”
Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszykiem wielkanocnym i zostawia dzieciom słodkie prezenty.
Na jego przyjście trzeba się jednak przygotować. Należy wystawić koszyczek, który oczywiście dzieci wykonały na zajęciach w przedszkolu.
Jak co roku koszyczki zniknęły kilka dni przed planowaną wizytą Zajączka…
Jakie wielkie było zdziwienie wszystkich przedszkolaków, gdy w środę 27 marca, wychodząc na plac przedszkolny, odkryły przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki. Zdziwienie na twarzach szybko zastąpiły uśmiechy, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów, tym bardziej że tegoroczny „zajączek” był bardzo bogaty w przeróżne niespodzianki. Każdy znalazł swój koszyczek wypełniony słodkościami, ale oprócz tego przedszkolaki dostały zabawki do Sal i na podwórko. Jakie to były emocje.
Zabawki, które dzieci dostały w ramach prezentów zajączkowych zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, zaangażowanym w przygotowanie tych niespodzianek. Uśmiechy na twarzach przedszkolaków, widocznych na zdjęciach poniżej, niech będą wyrazem naszych gorących podziękowań