WYCIECZKA  PRZEDSZKOLAKÓW Z RUDNIKA DO CHLEBOWEJ CHATY
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z RUDNIKA DO CHLEBOWEJ CHATY
  • 11 Kwiecień 2024
W czwartek 11 kwietnia przedszkolaki zaraz po śniadaniu wyruszyły na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych, niedaleko Ustronia. Po dotarciu na miejsce dzieci wysłuchały ciekawej opowieści o dawnym życiu na wsi, zobaczyły dawny wystrój chaty góralskiej, poznały sposób robienia masła i pieczenia chleba.
Po takim wprowadzeniu podzieleni już na grupy udaliśmy się na warsztaty samodzielnego wykonania podpłomyków i oglądania gospodarstwa rolnego, w którym przedszkolaki poznały dawny sposób transportu wody ze studni, zobaczyły maszyny rolnicze, różnego rodzaju powozy, sanie, a także mogły nakarmić mieszkające w „arce” kozy i owce. Podpłomyki, które dzieci wykonały, oczywiście zostały upieczone w piecu chlebowym, a następnie każdy przedszkolak mógł je zjeść, jako pyszną przekąskę popijając kawą zbożową. Kto miał ochotę, mógł podpłomyka posmarować pysznym masełkiem, miodem lub smalcem, które również są robione w Chlebowej Chacie.
Po dwugodzinnych warsztatach ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola, robiąc tylko przystanek na obiad w McDonaldzie.
Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i będą mile wspominać wycieczkę.