Dzień Wody w Szonowicach.
  • 22 Marzec 2024

22 marca z okazji Dnia Wody gościem w przedszkolu była Pani Mariola Brachman z Gminnej Publicznej Biblioteki w Rudniku, która poprowadziła zajęcia edukacyjne dla dzieci połączone z atrakcyjną zabawą.             Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Brały udział w zabawach ruchowych i sprawnościowych. Nie zabrakło również prac plastycznych.                         Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać.