Wiosenny Dzień Smakosza
  • 15 Kwiecień 2024

W czwartkowe popołudnie, 11 kwietnia odbyły się wiosenne warsztaty kulinarne w świetlicy szkolnej. Nauczycielki p. Katarzyna Pawlik i p. Sylwia Przybyła zachęcały dzieci do spożywania świeżych warzyw w codziennej diecie, korzystając z ich różnorodności i lepszej dostępności w okresie wiosenno-letnim. W tym celu wraz z uczniami przygotowywały wiosenne pasty i sałatki warzywne oraz kolorowe kanapki. Podopieczni chętnie kroili, siekali, tarli i mieszali składniki. Finalnie została sporządzona twarogowa pasta z kiełkami, pasta jajeczno-serowa, sałatka ogórkowa i sałatka wiosenna. Wraz ze świeżym chlebkiem smakowały znakomicie. Wszystkie dzieci były zgodne, że takie przekąski cieszą oczy, są pyszne i co najważniejsze – bardzo zdrowe.