AWANS CHŁOPCÓW Z RUDNIKA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W BADMINTONIE
  • 27 Marzec 2024

Po bardzo udanym występie w finale rejonowym w badmintonie Dawid Marcinek i Alex Mrozek uczniowie klasy VIII Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rudniku odnotowali kolejny sukces. Tym razem wystartowali w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej i wywalczyli II miejsce, awansując jednocześnie do finału wojewódzkiego.

Zawody odbyły się 25 marca na hali sportowej w Mazańcowicach k/ Bielska Białej.

Gratulujemy dużego sukcesu sportowego w tej bardzo pasjonującej i niełatwej grze jaką jest badminton.

W zawodach tych w kategorii Igrzysk Dzieci wystartowały również uczennice z Rudnika - Michelle Marcol, Wiktoria Rzepka oraz Lena Weiser, które zajęły IV miejsce.

Gra w badmintona jest grą wymagającą od grających w nią zawodników niezwykle dużej dynamiki, szybkości, precyzji i wytrzymałości.

Udział w imprezie o tej randze to ogromne wyróżnienie dla naszych uczniów.

Zespoły do rozgrywek przygotowała Bożena Walaszek.