Nasze spotkania
  • 04 Kwiecień 2018

Na naszych wrześniowych spotkaniach snuliśmy plany na kolejny , już czwarty rok szkolny klubu odkrywców w naszej szkole . Dyskutowaliśmy jakie tematy nas interesują , tak by spotkania były przyjemne oraz by mogliśmy z nich jak najwięcej wynieść.

Rozpoczęliśmy od wypytania naszych kolegów z klas ale i starszych „Dlaczego warto uczyć się języków?” Dzięki temu wykonaliśmy gazetkę na korytarzu przed klasą na której zamieściliśmy odpowiedzi naszych kolegów i koleżanek. Najlepsza sala lekcyjna

Podczas naszych październikowych spotkań zajęliśmy się aranżacja naszej klasy językowej. Dyskutowaliśmy , a później tworzyliśmy również prace związane z flagą niemiecką.

W listopadzie podczas naszych spotkań uczniowie oglądali prezentację na temat zabytków Niemiec. Na prezentacji, którą uczniowie oglądali były pokazane zabytki Niemiec. Uczniowie po prezentacji przedstawiali plastycznie wybrane zabytki w wersji 3D.

W grudniu zorganizowaliśmy Noc w szkole. Członkowie Klubu Odkrywców Niemieckiego grali w gry językowe . Później oglądaliśmy film i jedli pizzę. Po filmie mogliśmy grać w piłkę nożną na hali sportowej. Wszyscy członkowie klubu, którzy mogli być w tym dniu dostali prezentu powitalne . Wszyscy byli bardzo zadowoleni i bardzo się podobało.

W ramach współpracy ze zaprzyjaźnioną szkołą z miejscowości Jeruzal pisaliśmy do siebie kartki świąteczno- noworoczne. Uczniowie najpierw wykonywali samodzielnie kartki, a później wpisywali życzenia świąteczno - noworoczne. Sprawiło nam to dużą przyjemność. Planujemy już dalsze formy współpracy.

Tak bawimy się rozwijając naszą wiedzę