Skarpetkowe wyzwanie
  • 21 Marzec 2024

21 marca obchodzony jest Światowym Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa, nawiązuje do  obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W ten szczególny dzień pragniemy zwrócić uwagę na osoby z zespołem Downa, na ich potrzeby oraz promowanie praw osób z zespołem Downa. Aby dać wyraz wsparcia, zrozumienia i solidarności z takimi osobami nasza szkoła wzięła udział w # Skarpetkowym wyzywaniu. Organizatorzy zachęcają, aby założyć tego dnia różne skarpetki, dlatego też nazwany został ten dzień w naszej szkole „Dniem kolorowej skarpetki” Wszystkie klasy zrobiły sobie piękne kolorowe zdjęcia a oprócz tego pooglądaliśmy w klasach prezentacje o tym ważnym dniu i stworzona została gazetka na temat tego, że choć jesteśmy różni to mamy takie same prawa i każdy może odnieść sukces!