,,Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć
,,Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć", czyli Dzień Dentysty w przedszkolu
  • 12 Marzec 2024
Światowy Dzień Dentysty to święto obchodzone co roku 5 marca. Jego celem jest nie tylko zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat pracy dentystów i znaczenia tego zawodu, ale również uświadomienie, szczególnie małym dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej.
W Dniu Dentysty, który starszaki obchodziły  7 marca, natomiast maluszki 11 marca bawiliśmy się przy rytmach popularnej  piosenki „Szczotka, pasta”. Poza tym przedszkolaki obejrzały filmiki edukacyjne, przybliżające tematykę higieny jamy ustnej.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się również z zawodem – dentysty, dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o zdrowe zęby, jakie pokarmy służą naszym zębom, a jakie im szkodzą.
Nie zabrakło również zadań praktycznych, dzieci przeliczały, porównywały oraz grupowały.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.