Ogólnopolska Zbiórka Żywności „ Tak pomagam”
  • 12 Marzec 2024

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rudniku po raz kolejny jako jedno z nielicznych kół w powiecie Raciborskim, wzięło udział w zbiórce żywności prowadzonej przez Caritas Polska w dniach 8 i 9 marca. Uczniowie pod opieką rodziców i nauczycieli pełnili dyżury w sklepie Lidl zachęcając do udziału w akcji.

Ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” prowadzona jest dwa razy do roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem – w sklepach na terenie całego kraju. . Z ofiarowanych przez kupujących produktów o długim terminie przydatności do spożycia Caritas przygotowuje paczki żywnościowe i posiłki dla potrzebujących.

Rudnickim wolontariuszom udało się uzbierać 120 kg produktów żywnościowych, które zostaną przekazane na paczki dla potrzebujących naszej Gminy oraz do kuchni Caritas i Domu dla bezdomnych w Raciborzu.

Wielkie podziękowanie dla wszystkich młodych wolontariuszy oraz opiekunów rodziców i nauczycieli, za poświęcony czas i serce.