• 08 Marzec 2024

Dnia 6 marca 2024r. w Izbie Tradycji w Rudniku został zorganizowany konkurs przez Gminną Bibliotekę w Rudniku dla klas 1-3 pod hasłem „Kochać świat” oraz dla uczniów klas 7-8 z okazji ogłoszenia przez Senat RP roku 2024 rokiem Czesława Miłosza., w 20 rocznicę śmierci poety. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: w kategorii klas 1-3” Paweł Mrowiec, Amelia Bury, Kuba Jurczyk, Jakub Skupień, Paulina Bujak oraz w kategorii klas 7-8 Dawid Marcinek oraz Nadia Grygutis. Konkurowali oni z uczniami i uczennicami szkół podstawowych w Szonowicach oraz w Grzegorzowicach. Spośród wszystkich uczestników klas 1-3 Amelia Bury zajęła 3 miejsce recytując utwór Juliana Tuwima pt. „Żaba”, natomiast w kategorii klas 7-8 Nadia Grygutis zajęła 2 miejsce recytując wiersz Czesława Miłosza pt. „O aniołach” oraz 18 rozdział „Małego Księcia”, a Dawid Marcinek z wierszem Czesława Miłosza pt. „Jak powinno być w niebie” oraz recytując fragment 12 rozdziału „Małego Księcia” zajął 3 miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne książki, natomiast zwycięzcy również dyplomy. Uczniowie, którzy zwyciężyli zostaną skierowani do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego konkursu „Mały OKR”, który odbędzie się w Raciborzu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!