Wycieczka do RCK i Muzeum w Raciborzu
  • 01 Marzec 2024

Dnia 29 lutego uczniowie z klas 1- 3 wybrali się do Raciborza na spektakl teatralny ,,Pocahontas’’. Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa przedstawił w zaskakujący sposób, z wielkim poczuciem humoru, niezapomnianą przygodę pięknej księżniczki o dobrym sercu. Pocahontas wszystkich widzów oczarowała wdziękiem, szanowaniem przyrody, ciekawością świata i perfekcyjnym tańcem przewijającym się przez całe przedstawienie. Ten pogodny, pełen dynamiki spektakl pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomagają zwyciężyć zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój. Po spektaklu udaliśmy się na krótki spacer po mieście Racibórz. Zwiedziliśmy ulicę długą, rynek miasta. Zatrzymaliśmy się obok pomnika Arcybiskupa Józefa Gawliny, oraz obok Kolumny Matki Boskiej. Następnie udaliśmy się na lekcję muzealną ,,Zabawki naszych dziadków’’. W czasie lekcji muzealnej, dzieci miały możliwość poznania zabawek, którymi bawili się dziadkowie. Poznały sposoby spędzania czasu wolnego babci i dziadka oraz dowiedziały się, skąd brano zabawki. . Dla najmłodszych to także doskonała okazja do tego, aby zobaczyć jak wyglądały zabawki, gdy na świecie nie było jeszcze plastiku. Dzień spędziliśmy bardzo miło.