• 12 Luty 2024

Przed feriami zimowymi w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych poznali wszystkie zakamarki tego magicznego miejsca. Dowiedzieli się, jak wypożyczyć książki w bibliotece i jak się z nimi obchodzić, jak biblioteka działa i co ma w swojej ofercie specjalnie dla nich.
Dzięki takim mini-warsztatom mogą już wypożyczać co tylko chcą i wiedzą jaka przygoda czeka na nich na każdym regale, która książka da im dużo śmiechu, a która wzruszy czy trochę wystraszy.
Dowiedzieli się również co niesamowitego dzieje się na każdej przerwie w bibliotece.
Słuchanie audiobooków, układanie puzzli, granie w planszówki, gry zręcznościowe, zaplatanie zakładek czy tworzenie mandali rysunkowych to tylko niektóre propozycje.
Po uroczystej przysiędze każdy otrzymał pięknie wydaną książkę Justyny Bednarek wraz z przewodnikiem i szkolną ulotką na topy: co robić by dziecko czytało i jak czytać wspólnie.