Międzynarodowy Dzień Pizzy w rudnickim przedszkolu
  • 09 Luty 2024

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi, brały udział w różnych zabawach dydaktycznych i plastycznych związanych z tematem pizzy. Sala naszego przedszkola zamieniła się tego dnia we włoską pizzerię i wszystkie przedszkolaki przygotowały pyszną pizzę na obiad. Każde dziecko otrzymało kawałek ciasta, na który nakładało ulubione składniki: sos pomidorowy, szynkę, salami, ser i kukurydzę. Przygotowane pizze trafiły do kuchni, aby upiec je w piekarniku. Po upieczeniu dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie wykonanej pizzy. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.