Zimowy Dzień Smakosza
  • 24 Styczeń 2024

W piątek, 19 stycznia w ramach zajęć świetlicowych w szkole odbyły sę warsztaty kulinarne. Tym razem p. Katarzyna Pawlik i p. Sylwia Przybyła zaproponowały uczniom przygotowanie prostych przekąsek, idealnych na czas karnawałowych spotkań i zabaw. W tym celu dzieci wykorzystały tortille, które posmarowały serkiem lub ulubionym sosem i ułożyły na nich składniki według własnych upodobań smakowych. Następnie dzieci ciasno zwijały tortille, kroiły i nakłuwały je wykałaczkami. Wkrótce pyszne "zawijańce" były gotowe do konsumpcji i dzieci z ochotą je zajadały. Umiejętność przygotowania takich nieskomplikowanych dań jest z pewnością bardzo ważna i daje młodym "kuchcikom" wiele frajdy, co potwierdziły przeprowadzone zajęcia.