XXIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”
  • 14 Grudzień 2023

Za nami kolejna zbiórka żywności dla potrzebujących! 8 grudnia (piątek) oraz 9 grudnia (sobota) wolontariusze Caritas dyżurowali w supermarketach w całej Polsce.

W zbiórce, jak co roku wieli udział uczniowie Szkolnego Koła Caritas w Rudniku, zachęcając do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. W akcję mocno zaangażowali się rodzice, którzy w roli opiekunów pełnili dyżury z dziećmi. Podczas akcji uzbierano około 100 kg produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia.

Produkty żywnościowe pozyskane w czasie akcji służą do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.

Młodzi wolontariusze bardzo chętnie biorą udział w akcjach Caritas, chętnie dzielą się swoim czasem i pomocą.