Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Szonowicach.
  • 26 Listopad 2023

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowione dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Skąd jednak w ogóle wzięły się pluszowe misie? Tego między innymi dowiedziały się przedszkolaki oglądając teatrzyk cieni, który przedstawiły panie z Gminnej Publicznej Biblioteki w Rudniku. Dzieci rozpoznawały na zdjęciach  niedźwiadki żyjące w różnych krajach, bawiły się przy piosence tańcząc z misiem, uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Potem była chwila odpoczynku podczas oglądania książeczek przywiezionych przez naszych gości. Na zakończenie, dzieci wykonały prace plastyczne. Starsze dzieci wycinały samodzielnie gotowe elementy (różnej wielkości kółka) a następnie naklejały je na kartkę według wzoru. W ten sposób powstał obrazek misia. Młodsze, wypełniały puste kółeczka paluszkami moczonymi w farbie na postaci misia narysowanej na kartce. Każde dziecko tego dnia wychodziło z przedszkola z szerokim uśmiechem i dumą z własnoręcznie wykonanej pracy. Dziękujemy paniom Marioli Brachman i Gabrieli Materzok za przygotowanie  ciekawych zajęć. Ten dzień był pełen uśmiechów oraz wspólnej zabawy.