Dzień Kapelusza
  • 04 Grudzień 2023

23 .11.23 r. Obchodziliśmy wspomnienie św. Katarzyny, która jest patronką naszego kościoła parafialnego w Rudniku. Św. Katarzyna jest też patronką nauczycieli, studentów, filozofów (czyli ludzi związanych z nauką). W związku z torturami jakimi została poddana św. Katarzyna za patronkę obrali ją sobie również między innymi: kolejarze, kołodzieje i modyści (panie/panowie szyjący i projektujący kapelusze) . Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany Dzień Kapelusza. Kapelusz jest eleganckim wykończeniem pięknej kreacji, stylowym dodatkiem

i chroni nasze głowy przed słońcem w upalne dni. Dawniej był bardzo popularnym nakryciem głowy. Przez wiele lat kapelusz przeszedł różne metamorfozy od chłopskich kapeluszy po ogromne konstrukcje na głowach dam i od meloników po cylindry, sombrera itp.

Uczniowie i nauczyciele wystąpili w tym dniu w różnorodnych kapeluszach. W korytarzu szkolnym powstała gazetka – tablica z historią życia św. patronki. Uczniowie z klasy piątej wędrowali po klasach z koszykami i po odczytaniu krótkiej historii życia św. Katarzyny wręczali kolegom, koleżankom , nauczycielom i pracownikom szkoły czekoladowe pierniczki- Katarzynki .

Wszyscy uczniowie (w komplecie) z klasy pierwszej i drugiej wystąpili w tym dniu w kapeluszu. Brawo !